Ο μυθικός Τζόκοβιτς αντίπαλος του Τσιτσιπά!

in.gr   11/06/2021 22:24

Σπορ : Αλλα Αθληματα

Σε έναν αγώνα με ρεσιτάλ τένις και συγκλονιστικές στιγμές, ο Νόβακ Τζόκοβιτς υπέταξε τον «βασιλιά» του χώματος, Ράφα Ναδάλ και περιμένει τον Τσιτσιπά.

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που διήρκησε 4 ώρες και 11 λεπτά, ο Νόβακ Τζόκοβιτς κέρδισε με ανατροπή 3-1 σετ (3-6, 6-3, 7-6 [4], 6-2) τον «βασιλιά» του χώματος, Ράφαελ Ναδάλ και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό του Ρολάν Γκαρός, όπου θα αντιμετωπίσει τον Στέφανο Τσιτσιπά!

Περισσότερα σε λίγο…

Latest News

Η Ελληνίδα διαιτητής στην «τιτανομαχία» του Τζόκοβιτς με τον Ναδάλ Ποδοσφαιρο Τσέφεριν: «Η δικαιοσύνη αργεί κάποιες φορές, αλλά πάντα έρχεται» (vid) 11/06/2021 23:00

Σχολια

Υπέροχη Ιταλία σκόρπισε με 3-0 την Τουρκία στην πρεμιέρα του EURO 2020. 24 τελικές, τρία γκολ, εντυπωσιακό ποδόσφαιρο από την αρμάδα του Μαντσίνι, που συμπλήρωσε 28 συνεχόμενα ματς αήττητη (23 νίκες – 5 ισοπαλίες).

Τουρκία-Ιταλία: Ιμόμπιλε και 0-2! (vid)Στο 67’ ο Ιμόμπιλε πήρε το… ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Τσακίρ και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-0 για την Ιταλία. Ιταλία-Τουρκία: 1-0 με αυτογκόλ του Ντεμιράλ (vid)Στο 53’ ο κεντρικός αμυντικός της Τουρκίας στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα, έβαλε λάθος το σώμα του και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Κολύμβηση: Ρεκόρ αγώνων από την Νόρα ΔράκουΜε ένα νέο ρεκόρ αγώνων από τη Νόρα Δράκου στα 50μ ύπτιο και καλές επιδόσεις στο σύνολο ολοκληρώθηκε η 2η μέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος κολύμβησης ανοιχτής κατηγορίας Τσέφεριν: «Η δικαιοσύνη αργεί κάποιες φορές, αλλά πάντα έρχεται» (vid)Ο Αλεξάντερ Τσέφεριν μίλησε για τους αποστάτες της ESL, τονίζοντας πως η δικαιοσύνη μπορεί να αργεί κάποιες φορές, αλλά πάντα αποδίδεται.