Nečas zařídil v NHL výhru Caroliny gólem v prodloužení, Chytil dvakrát skóroval
České noviny   26/01/2023 05:39

New York - Martin Nečas rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře hokejistů Caroliny 3:2 v Dallasu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Čtyřiadvacetiletý útočník si vylepšil bilanci v sezoně na 19 branek a 23 přihrávek a překonal svůj bodový rekord (14+27). Filip Chytil si vytvořil dvěma trefami gólové maximum, ale neodvrátil prohru New Yorku Rangers 2:3 v prodloužení v Torontu. Český útočník má na kontě 15 gólů.

V Dallasu otevřel skóre Sebastian Aho z úniku v oslabení, ale domácí ještě v úvodní třetině otočili brankami Wyatta Johnstona a Jasona Robertsona. Na začátku prostřední části vyrovnal Brent Burns a další změna stavu přišla až v prodloužení. Nečas zasekl na levé straně, vybruslil si mezi kruhy a střelou zápěstím pod horní tyč zajistil Carolině bonusový bod. Český útočník rozhodl gólem v prodloužení i první vzájemný zápas v sezoně.

Necas gets the OT winner

CAR@DAL: Necas sends Hurricanes past Stars in OT

Martin Necas puts a beautiful shot past Jake Oettinger, lifting the Hurricanes to a 3-2 overtime victory

×

Toronto vedlo od třetí minuty brankou Pontuse Holmberga, ale Rangers překlopili ve druhé třetině skóre na svou stranu. Chytil vyrovnal střelou přímo z vhazování, když puk nevyhrál za sebe, ale poslal jej na branku. Český útočník upravil na 2:1 z pravé strany střelou bez přípravy, křížným pasem jej uvolnil Kaapo Kakko. V 56. minutě ale vyrovnal z dorážky Timothy Liljegren a individuální akcí ukončil prodloužení Mitchell Marner.

Pontus Holmberg and Timothy Liljegren scored, Mitchell Marner tallied the overtime winner, leading the Maple Leafs to a 3-2 win

×

Výsledky NHL

Toronto - NY Rangers 3:2 v prodl., Dallas - Carolina 2:3 v prodl., Ottawa - NY Islanders 2:1, Edmonton - Columbus 2:3 v prodl, Seattle - Vancouver 6:1.